FOTO/ Dita e Pavarësisë festohet dhe në Turqi, klubi ku aktivizohen shqiptarët uron Festën e Flamurit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 28, 2023 | 12:39

FOTO/ Dita e Pavarësisë festohet dhe në Turqi, klubi ku aktivizohen shqiptarët uron Festën e Flamurit

Klubi i njohur turk, Istanbulspor, është bashkuar me shqiptarët për të uruar Ditën e Pavarësisë me anë të një postimi në rrjetet sociale.

istanbulspor

“Gëzuar Dita e Flamurit dhe Pavarësia e Shqipërisë”, shkruan klubi turk, ku në të shfaqet dhe flamuri ynë Kombëtar.

WhatsApp Image 2023-11-28 at 12.15.31

Kujtojmë që në radhët e Istanbulsporit aktivizohen tre futbollistë shqiptarë: Eduard Rroca, Florian Loshaj dhe Valon Et’hemi, teksa pjesë e saj është dhe ish-kapiteni brazilian i Egnatias, Xhekson Laurentino.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"