Fofana e Sisoko, “Djalli” synon dy francezë në mesfushë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 2, 2024 | 20:50

Fofana e Sisoko, “Djalli” synon dy francezë në mesfushë

Te Milani ka nisur puna për përgatitjen për sezonin e ardhshëm. Drejtorët Monkada dhe D’Otavio, nën mbikëqyrjen e Zlatan Ibrahimoviçit, kanë filluar të testojnë situata për të forcuar skuadrën në disa reparte, mbi të gjitha në mesfushë.

Fofana-AC-Milan

Siç raportohet nga “Sportmediaset”, në fakt, drejtuesit e “Djalli” do të kërkonin një mesfushor me aftësi mbrojtëse dhe shkatërruese. Në këtë kuptim, në fletoren e tyre janë dy emra. Jusuf Fofana, mesfushori i lindur në 1999 që luan për Monakonë dhe Ibrahima Sisoko, mesfushori i lindur në 1997, që po bën shumë mirë duke luajtur për Strasburgun.

Dy emra që tashmë janë lidhur me Milanin në të shkuarën e afërt dhe që mund të rikthehen në modë në javët në vijim, sidomos i pari që është shprehur i hapur për një transferim pasi të ketë siguruar një vend në Champions me monegaskët për sezonin e ri.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"