Flamurtari merr tri pikë në Peshkopi dhe afrohet me kreun, mjafton goli i Sidibes (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 6, 2023 | 15:24

Flamurtari merr tri pikë në Peshkopi dhe afrohet me kreun, mjafton goli i Sidibes (VIDEO)

Flamurtari ka bërë autokritikën sot në transfertën e Peshkopisë, ku të besuarit e trajnerit Emiljano Çela arritën të marrin tri pikët. Vlonjatëve u ka mjaftuar goli i Sidibes në pjesën e parë për të arritur objektivin ndaj Korabit.

bandicam 2023-11-06 13-32-14-674

Me këtë trepikësh Flamurtari fiton terren me kreun, duke përfituar edhe nga frenimi i Bylisit dhe Vorës. Me këtë trepikësh Flamurtari shkon në kuotën e 18 pikëve, duke qenë 8 pikë larg ballshiotëve kryesues. Ndërsa distanca me Elbasanin e vendit të dytë është vetëm 4 pikë, kështu që Flamurtari mbetet në vallen e sigurimit të një bilete rikthimi në Superiore.

 

KORABI 0-1 FLAMURTARI

Sidibe 36′

-Rasti i Metanit (VIDEO)

-Goli i Sidibe (VIDEO)

-Rasti i Di Estefanos (VIDEO)

-Rasti i Taulant Markut (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

KORABI: Qyrani, Paplekaj, Kryemadhi, S. Mziu, H. Marku, T. Marku, Kasalla, Lila, Geci, Dragoj, Lilaj.

Trajner: Shpend Kumbarçe

FLAMURTARI: Teqja, Hasa, Pjeshka, Beqja, De Oliveira, Antoni, Ramadani, Imami, Sidibe, Zogaj, Di Estefano.

Trajner: Emiljano Çela

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"