Fituan ndaj Erzenit, flet trajneri i Shkumbinit: E merituam, sakrifica në fushë u shpërblye

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2021 | 20:35

Fituan ndaj Erzenit, flet trajneri i Shkumbinit: E merituam, sakrifica në fushë u shpërblye

Lorenc Pashja ka të drejtë të krenohet me Shkumbinin. Një ekip që pati aq shumë probleme gjatë verës dhe nuk ka kryer një fazë të mirëfilltë përgatitore, por e sheh veten me 6 pikë. Gjatë deklaratës së dhënë pas ndeshjes, trajneri e cilësoi këtë si ndeshjen më të mirë të interpretuar nga lojtarët.

PASHJA

“Mendoj se sot (dje) djemtë kanë zhvilluar lojën më të mirë deri më tani dhe fatmirësisht sakrifica e tyre në fushë u shpërblye me këtë fitore të merituar.

E dinim që Erzeni ka një skuadër të fortë dhe ashtu rezultoi. Megjithatë, lojtarët i zbatuan më së miri detyrat dhe unë jam plotësisht i kënaqur prej tyre”, u shpreh pas ndeshjes të së shtunës, tekniku peqinas.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"