Fitore në frymën e fundit, Elbasani mposht Lushnjën dhe i bën presion Bylisit kryesues

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 18:36

Fitore në frymën e fundit, Elbasani mposht Lushnjën dhe i bën presion Bylisit kryesues

Dueli Elbasani-Lushnja është mbyllur me fitoren 3-2 n ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Kategorinë e Parë

kategoria-e-pare-1

Dueli u zhbllokua në minutën e 10′ nga Greca i cili në të 19′ dyfishoi shifrat. Më pas në të 38-ën Kasmollari shkurtoi diferencën dhe në të 80′ Xhejms barazoi shifrat. Teksa pritej që sfida do të mbyllej në barazim, Lleshi i dhuroi fitoren ekipit në frymën e fundit duke shënuar golin me vlerë 3 pikë.

REZULTATI

Elbasani – Lushnja 3-2

Greca 10′,19′, Lleshi 90’+9’/ Kasmollari 38′, Xhejms 80′

FORMACIONET ZYRTARE:

ELBASANI: Totoshi, Pere, Idrizaj, Broshka, Telushi, A. Kasa, David, Hasani, Melo, Greca, Bobi.

Trajner: N. Dede

LUSHNJA: Allmuçaj, Kasmollari, Ruço, Magani, Disha, Tabaku, Leru, Kananaj, Andoni, Zisi, Preknicaj.

Trajner: G. Magani

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"