Fitoi çmimin “Golden Boy”, Bellingam: Ndjesi e bukur, merita i shkon trajnerit Ançeloti

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 4, 2023 | 15:01

Fitoi çmimin “Golden Boy”, Bellingam: Ndjesi e bukur, merita i shkon trajnerit Ançeloti

Xhud Bellingam është shpallur fituesi i padiskutueshëm i çmimit të përvitshëm, “Golden Boy” që akordohet nga “Tuttosport”, media torineze në Itali. Britanikut do t’i dorëzohet sot trofeu ndërsa në një intervistë ekskluzive për “Tuttosport”, thekson se ndjehet i nderuar për trofeun, aq më tepër kur shndërrohet në anglezin e tretë që e fiton këtë trofe pas Uejn Runit dhe Rahem Stërling.

jdfjfk

“Falenderoj të gjithë ata që më kanë votuar, i njoh mirë cilët janë fituesit e këtij trofeu prestigjioz që ndër të tjera ka lindur pikërisht në vitin 2003, atëherë kur kam lindur edhe unë. Jam anglezi i tretë që e fitoj pas një prej idhujve të mi si Runi dhe Stërling që e fitoi kur ishte pjesë e Liverpul në vitin 2014.  “Golden Boy” është një trofe shumë i bukur. Merita për këtë trofe i shkon trajnerit Karlo Ançeloti, por edhe fizioterapistit. Ia dedikoj të gjithë shokëve dhe stafit të Real Madrid. Po ashtu edhe familjes sime”, u shpreh Bellingam.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"