Finalja e pestë pa trofe tek Atalanta, shikoni notën dhe statistikat e Berat Gjimshitit ndaj Juventusit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 15, 2024 | 23:41

Finalja e pestë pa trofe tek Atalanta, shikoni notën dhe statistikat e Berat Gjimshitit ndaj Juventusit

Mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti, përjetoi finalen e pestë në karrierën e tij me Atalantë, por ndërkohë 31-vjeçari nuk ka fituar ende asnjë.  Zikaltrit u mposhtën mbrëmjen e sotme ndaj Juventusit me rezultatin 0-1 në finalen e Kupës së Italisë, ku Gjimshiti u aktivizua titullar.  

gjimshiti

Shqiptari u vlerësua me notën 7.4 nga faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score”, teksa arriti të fitonte 4 duele nga 8 në total, si dhe regjistroi 62 pasime të sakta. Saktësi e kënaqshme edhe për sa i përket topave të gjatë, ku 9 nga 11 ishin të saktë.  

sofa gjimi

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"