Fati i sezonit vendoset përballë Napolit, Pioli paralajmëron rivalët: Askush nuk mund të jetë i pathyeshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 29, 2023 | 21:10

Fati i sezonit vendoset përballë Napolit, Pioli paralajmëron rivalët: Askush nuk mund të jetë i pathyeshëm

Stefano Pioli i ka idetë e qarta që fati i këtij sezoni për skuadrën e Milanit do të varet shumë nga përballjet që kjo skuadër ka me Napolin. Titulli është çështje e kryer, por pikët ndaj napolitanëve në kampionat duhen për katërshen e parë që garanton Champions.

Stefano-Pioli

Më pas, e kanë radhën pikërisht dy duelet në Ligën e Kampioneve, një turne ku Milani është kthyer mes protagonistëve dhe dëshiron të ecë më shumë. Ndaj teksa folur në prezantimin e një turneu për fëmijë në Milano, Pioli është shprehur i ndërgjegjshëm që sfidat me ekipin e Spaletit do të jenë pjesë e rëndësishme e rrugëtimit në këtë sezon për skuadrën e tij.

“Në mënyrë të pashmangshme po, ne do të luajmë të dielën në kampionat, por kjo është një gjë tjetër. Në Champions League do të ketë edhe dy ndeshje të tjera. Napoli është një ekip shumë i fortë, ata kanë lojtarë të mrekullueshëm, ata po bëjnë një kampionat fantastik, por Liga e Kampioneve është Liga e Kampioneve. Të tetë skuadrat e mbetura janë të forta, do të ketë vështirësi për të gjithë, por gjithashtu do të ketë stimuj dhe motivim të madh për të bërë mirë.

Sinqerisht, kur Napoli humbi lojtarë të rëndësishëm në verë dhe mori dy lojtarë të fortë që nuk njiheshin dhe nuk vlerësoheshin në futbollin tonë, ishte e vështirë të parashikohej se ai mund të luante këtë lloj futbolli. Më pas ai tregoi vazhdimësi, forcë dhe forcë të madhe dhe cilësitë, i ka të gjitha karakteristikat e ekipit të madh. Por askush nuk mund të jetë perfekt apo i pathyeshëm.

Sinqerisht, nuk do të preferoja të ndeshesha me një italiane. Në Ligën e Kampioneve është më mirë të përballesh me një klub të huaj. Napoli është shumë i fortë, por ne duam të afirmohemi në këtë turne”, tha Pioli.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"