Euro U-19 për vajza/ Shqipëria mbyll përgatitjet për ndeshjen e dytë ndaj Lihtenshtejnit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 5, 2024 | 17:38

Euro U-19 për vajza/ Shqipëria mbyll përgatitjet për ndeshjen e dytë ndaj Lihtenshtejnit

Shqipëria e vajzave U-19 është gati për ndeshjen ndaj Lihtenshtejnit, e vlefshme për raundin e dytë të Kampionatit Europian 2024. Skuadra e drejtuar nga trajneri Kreshnik Krepi zhvilloi pasditen e sotme seancën e fundit stërvitore në kompleksin “Tropikal” në Durrës.

u-19

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se futbollistja Jehona Coka nuk do të jetë pjesë e ekipit në dy ndeshjet e mbetura për shkak të dëmtimit të pësuar në takimin me Qipron. Përsa i përket pjesës tjetër të ekipit, grupi është në gjendje të mirë dhe të gjitha futbollistet kanë marrë ngarkesën e plotë stërvitore, nën urdhrat e trajnerit Kreshnik Krepi.

Shqipëria e vajzave U-19 do të luajë nesër në stadiumin “Elbasan Arena” ndeshjen e dytë ndaj Lihtenshtejnit, në ora 15:30. Vajzat kuqezi do të kërkojnë fitoren e radhës, pas triumfit 3-0 ndaj Qipros në takimin e parë. Ndeshja tjetër e grupit B2, Skoci – Qipro do të luhet po nesër në “Shtëpinë e Futbollit” në ora 11:30.

Më poshtë kalendari i ndeshjeve:

Skoci U19-Lihtenshtejn U19                                10-0

Qipro U19-Shqipëri U19                                       0-3

Skoci U19- Qipro U19                                        06.04.2024     11:30        “Shtëpia e Futbollit”

Shqipëri U19-Lihtenshtejn U19                       06.04.2024     15:30        “Elbasan Arena”

Lihtenshtejn U19-Qipro U19                            09.04.2024     15:30        “Shtëpia e Futbollit”

Shqipëri U19-Skoci U19                                     09.04.2024      15:30        “Elbasan Arena”

Renditja:

Skoci 3 pikë

Shqipëri 3 pikë

Qipro 0 pikë

Lihtenshejn 0 pikë

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"