EURO 2024/ Skocia trondit Spanjën, Turqia e pëson nga Kroacia në shtëpi. Mësoni të gjitha rezultatet dhe renditjet pas ndeshjeve të sotme (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 28, 2023 | 22:47

EURO 2024/ Skocia trondit Spanjën, Turqia e pëson nga Kroacia në shtëpi. Mësoni të gjitha rezultatet dhe renditjet pas ndeshjeve të sotme (VIDEO)

Skocia i ka dhënë një goditje të rëndë Spanjës duke mundur skuadrën e De La Fuente në ndeshjen e sotme kualifikuese në EURO 2024.

skysports-euro-2024-italy-germany_5913459

Skuadra britanike ka fituar falë dy golave të shpejtë të MekTominei në pjesën e parë të duelit, teksa më pas ka mbrojtur me shumë rregull duke ndalur iberikët të cilët vazhdojnë të vuajnë problemet para portës. Kështu, grupi mbetet plotësisht i hapur, pasi në garë duket se janë edhe Gjeorgjia me Norvegjinë, të cilat ndanë pikët mes tyre.

Ndërkaq, Zvicra ka mundur pa shumë probleme Izraelin në Grupin e Kosovës, duke triumfuar me shifrat 3-0. Edhe Rumania mundi 2-1 Bjellorusinë dhe të dyja përfituan për t’u shkëputur më shumë nga Kosova e cila u ndal në barazimin 1-1 në shtëpi.

Një nga rezultatet më interesante të mbrëmjes ishte fitorja 2-0 e Kroacisë në fushë e Turqisë, falë dygolëshit të Kovaçic në fraksionin e parë të lojës.

GRUPI I

KOSOVA 1-1 ANDORRA

59′ Zhegrova/ 61′ RosasKOS

ZVICËR 3-0 IZRAEL

39′ Vargas, 48′ Amdouni, 52′ Vidmer

GOLI I VIDMERIT

GOLI I AMDOUNIT

GOLI I VARGASIT

SVI

RUMANI 2-1 BJELLORUSI

17′ Stanciu, 19′ Burca / 86′ MorozovRUM

dfgdfgfg

GRUPI A

SKOCI 2-0 SPANJË

7′, 52′ MekTominei

GOLI I DYTË I MEKTOMINEIT

GOLI I MEKTOMINEIT

sp

GJEORGJI 1-1 NORVEGJI 

sdfsddsfsdfsdfsfdfs

GRUPI D

TURQI 0-2 KROACI

20′, 45’+4′ Kovaçiç

GOLI I DYTË I KOVAÇIÇ

GOLI I KOVAÇIÇ

TU

UELLS 1-0 LETONI

41′ MurUES

fdgdfgddgdgPANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"