EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Portugalia shpartallon me 6 gola Luksenburgun, Italia bën detyrën në Maltë. Ja rezultatet dhe renditjet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 27, 2023 | 0:03

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Portugalia shpartallon me 6 gola Luksenburgun, Italia bën detyrën në Maltë. Ja rezultatet dhe renditjet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 4 duelet e vlefshme për kualifikueset e Europianit, ku u shënuan në total plot 11 gola. Portugalia e Kristiano Ronaldos “masakroi” me 6 gola në transfertë Luksenburgun, duke kryesuar grupin me 6 pikë në dy ndeshje dhe golavarazh +10. 

skysports-euro-2024-italy-germany_5913459

Ndërkohë që fitoren e parë gjeti edhe Italia, pas disfatës ndaj Anglisë. Të kaltrit e Mançinit mposhtën me rezultatin 0-2 Maltën, falë golave të Retegui dhe Pesinës. Ndërkohë në dy duelet e tjera, Finlanda surprizoi Irlandën e Veriut në transfertë me rezultatin 0-1, teksa Sllovakia mposhti 2-0 Bosnjën.

FT

MALTË 0-2 ITALI

15′ Retegui, 27′ Pesina

GOLI I PESINËS

GOLI I RETEGUIT

IT

renditjaaaa

LUKSEMBURG 0-6 PORTUGALI

9′, 31′ Ronaldo, 15′ Zhoao Feliks, 18′ B. Silva, 77′ Otavio, 89′ Leao

GOLI I LEAOS: 

 

GOLI I OTAVIOS: 

 

GOLI I DYTË I RONALDOS

GOLI I BERNARDO SILVA

GOLI I ZHOAO FELIKS

GOLI I RONALDOS

PO

renditjaa portugalia

IRLANDA E VERIUT 0-1 FINLANDË

28′ Kallman

GOLI I KALLMANIT

FIN

SLLOVAKI 2-0 BOSNJË HERCEGOVINË

13′ Robert Mak, 40′ Haraslin

GOLI I HARASLIN

GOLI I ROBERT MAK

SLO

sloveniaaa

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"