EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Kejn dhe Saka i dhurojnë një tjetër fitore Anglisë, Islanda “turpëron” Lihteshtajnin (Të gjitha rezultatet)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 26, 2023 | 20:14

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ Kejn dhe Saka i dhurojnë një tjetër fitore Anglisë, Islanda “turpëron” Lihteshtajnin (Të gjitha rezultatet)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024._129150435_gettyimages-1476750166

Anglia ka mposhtur me rezultatin 2-0 Ukrainën në Grupin C. Autorët e golave ishin Herri Kejn në minutën e 37′ dhe në të 40′ Bukajo Saka shënoi një gol spektakolar duke vulosur sfidën.

Lihteshtajni është turpëruar nga Islanda duke pësuar 7 gola. Ndërsa sfida tjetër foli për Slloveninë e cila e mposhti me 2 gola San Marinon.

REZULTATET

ANGLI 2-0 UKRAINË

37′ Kejn, 40′ Saka

GOLI I SAKASË

GOLI I KEJNIT

an

LIHTESHTAJN 0-7 ISLANDË

5′ Olafson, 38′ Haraldson, 48′, 68′, 73′ Gunarson (P), 86′ Gudjohnsen, 87′ Elertson

GOLI I GUDJOHNSEN

GOLI I TRETË GUNARSONIT

GOLI I DYTË GUNARSONIT

GOLI I GUNARSONIT

GOLI I HARALDSONIT

GOLI I OLAFSONIT

is

SLLOVENI 2-0 SAN MARINO

57′ Sesko, 60′ Di Maio (AU)

AUTOGOLI I DI MAIOSË

GOLI I SESKOSË

465

REZULTATI 

KAZAKISTAN 3-2 DANIMARKË

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"