EURO 2024, Kualifikueset/ 19 gola në 7 ndeshje, Ronaldo feston me dopietë, Maqedonia e Veriut dhe Danimarka bëjnë detyrën! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 23:44

EURO 2024, Kualifikueset/ 19 gola në 7 ndeshje, Ronaldo feston me dopietë, Maqedonia e Veriut dhe Danimarka bëjnë detyrën! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 7 duelet kualifikuese të Europianit që prodhuan në total plot 19 gola. Padyshim që vëmendja më e madhe ishte te supersfida mes Italisë dhe Anglisë që përfundoi me rezultatin 1-2, ndërkohë po në Grupi C, Maqedonia e Veriut mposhti në shtëpi Maltën.

Portugalia

Në duelet e tjera, Portugali bëri detyrën ndaj Lihtenshtenit, duke u mjaftuar me triufin 4-0, ku dy gola u shënuan nga Kristiano Ronaldo.

Në dy sfidat e tjera të këtij grupi, Bosnja mposhti 3-0 Islandën, ku spikati mesfushori i Milanit, Kruniç, që shënoi dopietë, teksa dueli mes Sllovakisë dhe Luksemburgut u mbyll në shifrat 0-0.

Në dy duelet e tjera, Danimarka mundi Finlandën me rezultatin 3-1, falë tripletës së sulmuesit të Atalantës, Hojlund, teksa Irlanda e Veriut triumfoi 0-2 ndaj San Marinos. Ndërkohë në orën 16:00, Sllovenia triumfoi me përmbysje 1-2 ndaj Kazakhistanit.

REZULTATET:

GRUPI C

Itali-Angli 1-2

Retegui 56′ / Rajs 13′ , Kejn 44′ (p)

Maqedoni e Veriut-Maltë 2-1

Elmas 66′, Çurlinov 72′ / Janik 86′

GRUPI H

San Marino-Irlandë e Veriut 0-2

Çarlis 24′ , 55′

Danmarkë-Finlandë 3-1

Hojlund 21′, 82′ , 90+3’/ Antman 53′ 

GRUPI J

Bosnjë Hercegovinë-Islandë 3-0

Kruniç 14′ , 40′ , Dediç 63′ 

Sllovaki-Luksemburg 0-0

Portugali-Lihtenshtejn 4-0

Kanselo 8′ , Bernardo Silva 47′, Ronaldo 51′ (p), 63′

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI C

Itali-Angli

asdasdsadsadsadsdad

Maqedoni e Veriut-Maltë

sdfsdfdsdfsdffssd

GRUPI H

San Marino-Irlandë e Veriut

asdsadsdasadsads

Danmarkë-Finlandë

sdfsdsdfsdfsdffsdsdfsdf

GRUPI J

Bosnjë Hercegovinë-Islandë

asdsaddssddsasadsadsadsadasd

Sllovaki-Luksemburg

sdfsdfsdfdsffdssddsf

Portugali-Lihtenshtejn

sdfdfdssdsfdfsdfsdf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"