EURO 2024, KUALIFIKUESET/ 18 gola të shënuar! Franca dhe Holanda bëjnë detyrën, Moldavia surprizon Çekinë. Ja rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 28, 2023 | 0:05

EURO 2024, KUALIFIKUESET/ 18 gola të shënuar! Franca dhe Holanda bëjnë detyrën, Moldavia surprizon Çekinë. Ja rezultatet (VIDEO)

Kanë përfunduar të gjitha sfidat e vlefshme për ndeshjet kualifikuese të Euro 2024.
euro-2024-draw-live-stream-1024x683

Shqipëria ka humbur në Varshavë ndaj Polonisë teksa sfida u vendos nga një episod i vetëm. Goli u shënua në minutën e 41’ nga Sviderski. Po në grupin Moldavia ka surprizuar Çekinë pasi ndeshja u mbyll në barazimin 0-0.

Franca ka mposhtur me rezultatin 1-0 Irlandën falë golit spektakolar nga Benzhamin Pavard.

Holanda nuk ka zhgënjyer përballë Gjilbratarit duke fituar me rezultatin 3-0. Ky është 3-pikëshi i parë i “Tulipanëve”, pasi ndeshjen e parë u mundën nga Franca.

GRUPI B

IRLANDË 0-1 FRANCË

50′ Pavard

GOLI I PAVARD

fr

HOLANDË 3-0 GJILBRATAR

23′ Depai, 50′, 82′ Natan Ake

GOLI I NATAN AKE

GOLI I DEPAIT

ho

GRUPI E

POLONI 1-0 SHQIPËRI

41′ Sviderski

GOLI I SVIDERSKIT

alb

MOLDAVI 0-0 ÇEKImold

GRUPI F

AUSTRI 2-1 ESTONI

68′ Kainz, 88′ Gregoritsch / 26′ Sapinen

GOLI I SAPINEN

au

SUEDI 5-0 AZERBAJXHAN

38′ Forsberg, 65′ Mustafazada (AU), 79′ Gyokeres, 88′ Karlson, 89′ Elanga

GOLI I FORSBERG

sue

GRUPI G

HUNGARI 3-0 BULLGARI

7′ Vecsei, 26′ Szoboszlai, 39′ Adam

GOLI I ADAM

GOLI I SZOBOSZLAI

GOLI I VECSEI

hu

MALI I ZI 0-2 SERBIA

78′, 90+6′ Vlahoviç

se

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"