Eliminimi i Milanit nga Liga e Europës, drejtuesit e klubit marrin vendimin për Stefano Piolin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 20, 2024 | 10:40

Eliminimi i Milanit nga Liga e Europës, drejtuesit e klubit marrin vendimin për Stefano Piolin

Trajneri Stefano Pioli pritet të shkarkohet nga pankina e Milanit në qershor.

Pioli-11042024-MilanLive

Kuqezinjtë nuk kanë marrë rezultatet e pritshme pasi janë eliminuar nga Liga e Europës dhe titulli është shumë pranë duarve të Interit.

Eksperti i njohur i merkatos, Fabricio Romano shkruan se drejtuesit e klubit nuk janë të kënaqur me punën e italianit. 

Takimet dhe hapat formalë do të pasojnë në javët në vijim, por qëndrimi i klubit mbetet i njëjtë që prej muajve më parë. Tashmë Milani është në kërkim të një trajneri të ri.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"