EKSKLUZIVE/ Partizani nuk do të ndalet në merkato, të kuqtë “fiksohen” me golashënuesin e Kategorisë së Parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 30, 2023 | 22:48

EKSKLUZIVE/ Partizani nuk do të ndalet në merkato, të kuqtë “fiksohen” me golashënuesin e Kategorisë së Parë

Pasi shiti Skukën për shifrën rekord të 1.4 milionë eurove te Metzi në Francë, Partizani është vënë në gjurmët e një tjetër “prodhimi” ekskluziv të Korabit. Gazeta konfirmon se të kuqtë kanë krijuar një simpati për Albers Kekon, 21-vjeçarin, që po shkëlqen në këtë sezon në Kategorinë e Parë.

korabi keko

Në 14 ndeshje të luajtura këtë sezon në Kupë dhe kampionat, sulmuesi ka shënuar plot 9 gola dhe ka dhuruar dy asiste.

Të kuqtë e kanë pëlqyer të riun dhe janë vënë në lëvizje për ta bërë të tyrin. Marrëdhëniet e mira mes drejtuesve e bëjnë këtë operacion jo të vështirë.

Megjithatë, Keko pritet ta mbyllë në Dibër këtë sezon, pasi po diskutohet blerja dhe më pas huazimi direkt te Korabi.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"