EKSKLUZIVE/ Heroi i Partizanit me kaviljen “copë”, Skuka: Goli i dytë më shijoi, te Dinamo më shumë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 15, 2022 | 17:30

EKSKLUZIVE/ Heroi i Partizanit me kaviljen “copë”, Skuka: Goli i dytë më shijoi, te Dinamo më shumë…

Xhuliano Skuka edhe një herë shpëtoi Partizanin nga telashet dhe u bë hero i të kuqve. Autori i përmbysjes në Korçë, foli pas ndeshjes për “Panorama Sport”, ku tregoi emocionet pas dygolëshit, që i dha triumfin e radhës të kuqve.

skuka

TRIUMFI – “Jam shumë i kënaqur, sidomos për golin në minutat e fundit të takimit. Ky gol të shijon shumë më shumë. Ishte një fitore me dhimbje dhe të tilla fitore janë më të shijshme për ne. Ka qenë një fitore e rëndësishme për ne, pasi është një rezultat pozitiv në një fushë të vështirë”.

HERO ME KAVILJE “COPË” – “Nuk ishte një ditë normale për mua, pasi kam vuajtur një dëmtim gjatë kësaj jave dhe nuk e dija nëse do të luaja këtë ndeshje apo jo. Kjo për vetë faktin se gjatë gjithë javës nuk jamstërvitur me ekipin dhe nuk mendoja se do të ishte kështu kjo ndeshje për mua”.

FORMULA E SUKSESIT – “Jam i lumtur që jam te Partizani, sepse këtu kam rolin timnatyral. Te Dinamo isha disi më i tërhequr, pasi Dinamo kërkonte më shumë qëndrueshmëri nëmbrojtje. Këtu jam i avancuar dhenë pozicionin tim. Dua të rritemndeshje pas ndeshjeje dhe të kapmë të mirën time”.

SYNIMET SEZONALE – “Nuke di ende objektivin e klubit pas Xhuliano Skuka edhe një herë shpëtoi Partizanin nga telashet dhe u bë hero i të kuqve. Autori i përmbysjes në Korçë, foli pas ndeshjes për “Panorama Sport”, ku tregoi emocionet pas dygolëshit, që i dha triumfin e radhës të kuqve.

TRIUMFI – “Jam shumë i kënaqur, sidomos për golin në minutat e fundit të takimit. Ky gol të shijon shumë më shumë. Ishte një fitore me dhimbje dhe të tilla fitore janë më të shijshme për ne. Ka qenë një fitore e rëndësishme për ne, pasi është një rezultat pozitiv në një fushë të vështirë”.

HERO ME KAVILJE “COPË” – “Nuk ishte një ditë normale për mua, pasi kam vuajtur një dëmtim gjatë kësaj jave dhe nuk e dija nëse do të luaja këtë ndeshje apo jo. Kjo për vetë faktin se gjatë gjithë javës nuk jamstërvitur me ekipin dhe nuk mendoja se do të ishte kështu kjo ndeshje për mua”.

FORMULA E SUKSESIT – “Jam i lumtur që jam te Partizani, sepse këtu kam rolin timnatyral. Te Dinamo isha disi më i tërhequr, pasi Dinamo kërkonte më shumë qëndrueshmëri nëmbrojtje. Këtu jam i avancuar dhenë pozicionin tim. Dua të rritemndeshje pas ndeshjeje dhe të kapmë të mirën time”.

SYNIMET SEZONALE – “Nuke di ende objektivin e klubit pas jam bashkuar në janar me Partizanin. Di objektivin tim, që është të shënoj sa më shumë gola. Për mua ky ishte dygolëshi i parë sezonal, dua tëvijoj kështu. Sa më shumë aq më mirë për mua dhe për Partizanin”, përfundoi sulmuesi.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"