EKSKLUZIVE/ Fitorja kundër Dinamos, zbulohet premio që kanë përfituar futbollistët e Vllaznisë nga presidenti Xhaferi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 29, 2024 | 8:55

EKSKLUZIVE/ Fitorja kundër Dinamos, zbulohet premio që kanë përfituar futbollistët e Vllaznisë nga presidenti Xhaferi

Fitorja kundër një rivali direkt si Dinamo ka ngjitur Vllazninë në vendin e dytë, duke u shkëputur me dy pikë nga Partizani.

vllaznia

“Panorama Sport” zbulon se pas triumfit kundër bluve, presidenti Alban Xhaferi, ka akorduar një premio prej 10 milionë lekësh të vjetra, e cila shkon për lojtarët dhe stafin teknik. Kjo shumë është një nxitje e madhe për lojtarët dhe stafin, që të bëjnë më të mirën në sfidën e radhës kundër Tiranës, e cila do të luhet të shtunën në orën 17:00 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Gjasat janë që ekipin ta shoqërojë një tjetër premio në rast fitoreje me Tiranën. Kjo është një tjetër përballje me një rival për katërshen e parë dhe sigurisht që do të kërkohet fitorja e radhës. Në dy ndeshjet e këtij kampionati që skuadrat kanë luajtur, një herë ka fituar Tirana dhe një herë Vllaznia. Në fazën e dytë ishte goli i Bekim Balajt me penallti ai që vulosi fitoren në kryeqytet.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"