EKSKLUZIVE/ Çudira shqiptare, klubi i Kategorisë së Parë shkarkon trajnerin pas barazimit dhe emëron…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 18, 2023 | 20:40

EKSKLUZIVE/ Çudira shqiptare, klubi i Kategorisë së Parë shkarkon trajnerin pas barazimit dhe emëron…

Çudirat në futbollin shqiptar me trajnerët vazhdojnë! Pas vetëm tri ndeshjesh, ku barazoi ndaj Flamurtarit dhe Korabit, ndërsa pësoi vetëm një humbje ndaj Tomorit, sot trajnerit Bledar Devolli i është komunikuar shkarkimi nga drejtimi i Luzit 2008.

Collage Maker-18-Sep-2023-11-41-AM-5350

Drejtuesit e këtij klubi e kanë parë të arsyeshme të marrin këtë vendim pas tri javësh kampionat dhe kjo nuk është hera e parë. “Panorama Sport” zbulon se asgjë nuk ka qenë e rastësishme, sepse Luzi i kishte paraprirë kësaj situate dhe tashmë trajner do të ketë Xhevahir Kapllanin.

Durrsaku që drejtoi Erzenin në sezonin e kaluar do të prezantohet nesër nga klubi. Ndërkohë, kontrata me Devollin mësohet se nuk është zgjidhur ende, me klubin që i ka komunikuar shkarkimin vetëm verbalisht.

Dje Luzi luajti ndaj Korabit dhe arbitri i mohoi një gol të rregullt (shikoni videon), por lind pyetja çfarë do të ndodhte nëse fitonte? Çudirat me trajnerët vazhdojnë dhe mesa duket klubet e Kategorisë së Parë po frymëzohen nga Superiorja, duke ndjekur shembuj të gabuar. Kujtojmë që në start u shkarkuan Stavri Nica dhe Rraman Hallaçi, ndërsa tashmë viktima e radhës është Bledar Devolli.

Goli i anuluar i Luzit në ndeshjen e djeshme ndaj Korabit nga arbitri fierak, Xhulio Agolli

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"