Ekipi fitues nuk ndryshohet, Shehi i ka “ngrirë” titullarët për finalen e titullit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 23, 2024 | 15:26

Ekipi fitues nuk ndryshohet, Shehi i ka “ngrirë” titullarët për finalen e titullit

Partizani shkon në finale me gjashtë fitore radhazi dhe si skuadra më në formë e këtij fundi sezoni. Të dielën në stadiumin “Air Albania” në orën 19:00 përballë do të jenë rrogozhinasit e Egnatias, me Shehin, që pritet të mos e ndryshojë formacionin startues.

partizani

Prej javësh trajneri ka arritur të gjejë pikat e duhura të referimit dhe të caktojë 11-shen standarde që duhet të zbresë në fushë në ndeshje kaq të rëndësishme. Kështu, Qirko duket sikur e ka “blinduar” vendin mes shtyllave, ndërsa edhe Sembene ka fituar avantazh ndaj gjithë mbrojtësve të tjerë. Sota, Hadroj dhe Atanaskoski konsiderohen të palëvizshëm.

Edhe mesfusha është 100% e caktuar, me Maget-Murataj-Rrapaj, që janë ndër mesfushat më të mira të këtij kampionati. Në sulm pritet që Shehi ta nisë me treshen startuese kundër Skënderbeut, me Skukën, Mba dhe Bintsuka.

dsadsadsdasadsasdd

Tedi Cara, tashmë i rikuperuar nga dëmtimi, me shumë mundësi do të gjejë minuta në të dytën, për të zëvendësuar një mes Skukës dhe Bintsukës. Gjithsesi, deri të dielën planet edhe mund të ndryshojnë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"