Ecuria fantastike në transfertë, asnjë skuadër si Interi në Top 5 Ligat Europiane

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 3, 2023 | 23:16

Ecuria fantastike në transfertë, asnjë skuadër si Interi në Top 5 Ligat Europiane

Interi regjistroi një fitore spektakolare mbrëmjen e sotme, teksa mposhti Napolin me rezultatin 0-3, në duelin e vlefshëm për javën e 14-t të Serisë A. 

CALHA VS NAPOLI

Me këtë sukses të arritur në stadiumin “Diego Armando Maradona”, Interi u bë skuadra që ka fituar më shumë ndeshje në trasfertë (plot 6), si dhe ka pësuar më pak gola (vetëm 2). Asnjë skuadër në Top 5 Ligat Europiane nuk ka ecuri më të mirë se interistët në këtë sezon.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"