E çuditshme/ Empoli mbijeton në Serinë A, rinovohet automatikisht kontrata e trajnerit aktual dhe atij të shkarkuar. Do fitojë edhe bonus

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2024 | 0:11

E çuditshme/ Empoli mbijeton në Serinë A, rinovohet automatikisht kontrata e trajnerit aktual dhe atij të shkarkuar. Do fitojë edhe bonus

Klubi i Empolit ka siguruar për herë të parë në hisotrinë e tij për të tretin vit radhazi mbijetesën në Seinë A. Një mbijetesë që erdhi me një gol të Niang në minutën e  93-të të takimt ndaj Romës, duke dënuar Frozinonen. 

GOiFOuUWUAAcuaD-780x439

Me sigurimin e qëndrimit, është aktivizuar atomatikisht klauzola në kontratën e trajnerit Davide Nikola, duke e rinovuar atë për një tjetër edicion. Trajneri mori ekipin në janar dhe ndryshoi fatin e tij.  

empoliiii trahberet

Por për çudi, me mbiejtesën, rinovohet automatikisht edhe kontrata e trajnerit të shkakruar në janar, Andrea Andreacoli, i cili është ende i punësuar nga klubi. Edhe ai do të jetë nën kontratë për një tjetër vit me klubin toskan.  

Përvec kësaj, kontrata e Andreacolit parashikon që do t’i paguhej edhe një bonus prej 50 mijë eurosh në rast mbijetese. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"