Dueli historik i boksit, Kristiano Ronaldo shfaqet në krah të Xhoshuas

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 18, 2024 | 22:38

Dueli historik i boksit, Kristiano Ronaldo shfaqet në krah të Xhoshuas

Anthoni Xhoshua i është bashkuar Kristiano Ronaldos në meçin e shumëpritur të boksit mes Tyson Furit dhe Oleksandr Usyk, që do të luftojnë për titullin e peshave të rënda në boks në Arabinë Saudite. 

Screenshot-2024-05-18-222213-780x439

Dy herë kampioni i botës, Xhoshua arriti në ‘Kingdom Arena’ të Riadit duke u ulur pranë legjendës së futbollit Ronaldo para asaj që po konsiderohet si një ‘meç historik’. 

Furi kampion në kategorinë WBC dhe Usyk i cili mban rripat në IBF, WBO dhe WBA, do të luftojnë për kurorën e kampionit të peshave të rënda në boks për herë të parë që prej se Lennox Lewis e kishte fituar atë në 1999. 

Teksa një meç i dytë mes këtyre dy boksierëve pritet të ndodhë më vonë gjatë këtij viti, fokusi i Xhoshuas do të jetë që të ndeshet me fituesin e saj. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"