Doli nga fusha i dëmtuar pas 18 minutave lojë, mësohet situata e Berat Gjimshitit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 4, 2023 | 23:44

Doli nga fusha i dëmtuar pas 18 minutave lojë, mësohet situata e Berat Gjimshitit

Berat Gjimshiti ka lënë sot fushën e lojës i dëmtuar vetëm pak minuta pas startit të sfidës mes Torinos dhe Atalantës. Kapiteni i Kombëtares shqiptare bëri shenjë nga pankina për zëvendësim pasi kishte probleme muskulore dhe doli nga fusha në minutën e 18.

gaspetini-gjimshiti

Një situatë shqetësuese për lojtarin, i cili në periudhën e fundit ka luajtur me rregullsi në radhët e Atalantës dhe është kthyer në një nga pikat kyçe të prapavijës së këtij ekipi, pa harruar këtu faktin që është bërë në këto muaj edhe lideri i Kombëtares shqiptare,

Mediat italiane kanë zbuluar se dëmtimi që detyroi daljen nga fusha të Gjimshitit është një tërheqje muskulore në kofshën e majtë. Futbollisti do t’i nënshtrohet kontrolleve më të hollësishme gjatë ditës së nesërme për të përcaktuar edhe terapinë e rikuperimit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"