Doli i dëmtuar nga fusha, por Modriç thyen një tjetër rekord me Real Madridin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2023 | 18:15

Doli i dëmtuar nga fusha, por Modriç thyen një tjetër rekord me Real Madridin

Luka Modriç ka vendosur një rekord personal me Realin e Madridit në takimin e kundër Kadizit.

Luka Modric of Real Madrid during the La Liga match between Atletico de Madrid and Real Madrid CF played at Civitas Metropolitano Stadium on September 18, 2022 in Madrid , Spain. (Photo by Bagu Blanco / PRESSIN)

Kroati ka qenë titullar në suksesin e “los blancos” 0-3 dhe ka luajtur ndeshjen numër 161 pas moshës 35 vjeç, duke thyer rekordin që datonte në vitet ’90 e që mbahej nga portieri Pako Buho, i cili numëronte 160 takime pas moshës 35 vjeç.

Gjithsesi, mbrëmja e djeshme ka përfunduar me probleme për kroatin që ka dalë i dëmtuar nga fusha.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"