Do të debutojë për të parën herë me Gjermaninë, sulmuesi shqiptar i merr numrin Tomas Mylerit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 20:49

Do të debutojë për të parën herë me Gjermaninë, sulmuesi shqiptar i merr numrin Tomas Mylerit

Ftesa e Hansi Flik kundrejt Mërgim Berishës shkaktoi jo pak zhurmë në mediat gjermane, marrë në konsideratë edhe lënien jashtë të emrave të rëndë si Tomas Myler apo Leroi Sane.

mergim berisha

Vetë 24-vjeçari me origjinë shqiptare do të prononcohej si iu plotësua ëndrra e një jetë. Së fundmi raportimet nga Federata Gjermane e Futbollit e bënë akoma më interesante, me indicie kryesore dhënien e numrit 13 në fanellë.

Shifra në fjalë korrespondon me Tomas Mylerin, pasi 33- vjeçari e ka mbartur në Botërorin e 2014 dhe atë të 2022-shit.

Nga krahu tjetër, Flik vendosi që Tomasin ta linte jashtë 2 sfidave të marsit, konkretisht ndaj Perusë dhe Belgjikës, e për pasojë mund të ketë ndikuar edhe në dhënien e së drejtës së djersitjes së numrit 13 një tjetër lojtari, në këtë rast Berishës.

E paqartë është nëse ky skenar merr konotacionin e një kërcënimi për vendin e titullarit apo është zgjedhje rastësore. Mërgimi ka shansin e artë të realizojë debutimin në testet e mësipërme.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"