Diell dhe temperatura të larta, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2024 | 8:51

Diell dhe temperatura të larta, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta gjatë gjithë paradites, por orët e pasdites do të sjellin shpeshtim të vranësirave, duke gjeneruar reshje të pakta shiu në zonat veriore dhe pjesërisht në qendër.

moti-temperaturat

Nuk përjashtohen mini stuhitë e breshërit në Verilindje të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në orët e mëngjesit, por mesdita sjell rënie të lehtë të tyre, duke bërë që vlera minimale të regjistrohet në qytetin e Pukës 10°C dhe maksimalja të ngjitet deri në 30 °C, në urën vajgurore në qarkun e Beratit.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi permanent Jugor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"