Detyra e re, ja gjithçka duhet të dini për rolin e suedezit te Milani

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 2, 2024 | 22:56

Detyra e re, ja gjithçka duhet të dini për rolin e suedezit te Milani

Në muajt e fundit Ibra e ka ndarë publikisht kohën e tij mes”Milanello”-s dhe stadiumit: stërvitje dhe prani në tribuna, udhëtime me grupin dhe diskutime në dhomat e zhveshjes.

ibrahimovic

Prapaskenave, megjithatë, prania e Ibrës është edhe më masive:suedezi është i përfshirë në punën e përditshme në “Casa Milan” nga fusha të shumta të klubit dhe tashmë është një pikëreferimi për merkaton.

Në fokusin e tij edhe stadium, për tëcilin Ibra ka nënvijëzuar shpesh: “San Siro? Mendoj se do të mëmungojë më shumë… E kam shkundur disa herë dhe nuk ebëjnë shumë njerëz. Kam kujtime të shkëlqyera, është një stadium historik, por na duhet një fillim i ri. Te Milani duam njëstadium të ri dhe ta zotërojmë atë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"