Derbi Torino-Juventus, lojtari më i mirë i ndeshjet zgjidhet… futbollisti shqiptar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 13, 2024 | 22:21

Derbi Torino-Juventus, lojtari më i mirë i ndeshjet zgjidhet… futbollisti shqiptar

Derbi i zjarrtë i Italisë, mes Torinos dhe Juventusit nuk prodhoi fitues pasditen e sotme, duke u mbyll me shifrat 0-0. Interesant është fakti se mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Mërgim Vojvoda, u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes ndaj bardhezinjve.  

vojvoda

Mbrojtësi dardan, shkëlqeu në këtë përballje, duke spikatur mbi të gjithë. Vojvoda u vlerësua me notën 7.6 nga faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score”. Kjo ishte dhe nota më e lartë për një futbollist për të dyja skuadrat.  

 PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"