Dëmtohet Buskets, klubi: Vendos ai për rinovimin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 6, 2023 | 21:51

Dëmtohet Buskets, klubi: Vendos ai për rinovimin

Dëmtimeve nuk i ka shpëtuar as Barcelona. Pas Dembelesë, që do të qëndrojë për 5-6 javë larg fushave, katalanasit kanë humbur dhe shërbimet e kapitenit Serxho Buskets. 1246825473

Ai është dëmtuar që në fillimin e takimit kundër Seviljes. Për të bëhet fjalë për një problem në kavilje, teksa për momentin klubi ka njoftuar se kapiteni do të qëndrojë jashtë fushave për 2-3 javë. Ndërkaq, nga vetë klubi i Barcelonës ka pasur dhe një qëndrim në lidhje me situatën e kontratës së Busketsit.

Drejtori sportiv, Mateu Alemani, ka sqaruar mediat se Ksavi dhe vetë lojtari do ta vendosin se çfarë do të bëjnë. “Buskets e di qëndrimin tonë. Mendoj se vendimi përfundimtar i takon atij dhe trajnerit Ksavi. Ata do të ulen për të folur mes tyre dhe që andej do të dalin në një përfundim”, ka thënë Alemani.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"