Çmendi PSG-në duke udhëtuar në Arabinë Saudite, zbulohet shifra marramendëse që fiton Mesi si ambasador i turizmit! Ja klauzola e veçantë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 9, 2023 | 19:43

Çmendi PSG-në duke udhëtuar në Arabinë Saudite, zbulohet shifra marramendëse që fiton Mesi si ambasador i turizmit! Ja klauzola e veçantë

Udhëtimi i Lionel Mesit në Arabinë Saudite shkaktoi shumë diskutime dhe prish marrëdhëniet mes argjentinasit dhe tifozëve të PSG-së.

1683060912214_GettyImages

 

Bashkëpunimi mes futbollistit dhe ministrisë së turizmit është i vlefshëm që nga viti 2021, që nga koha kur Mesi u bë ambasador. “Ok Diario” ka zbuluar shifrat të cilat shkojnë deri në 7.5 milionë euro në vit.

Kjo marrëveshje parashikon “vizita të herëpashershme, fushata promovuese dhe përmendje në rrjetet sociale”, me detyrimin për të mos sponsorizuar asnjë lloj subjekti tjetër, siç parashikohet në klauzolën e “ekskluzivitetit” të parashikuar në marrëveshje.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"