Champions, Grupi F/ Real Madrid merr kreun e grupit, Lajpcig siguron kualifikimin (VIDEO)

Postuar: Nëntor 2, 2022 | 20:33

Kanë përfunduar përballjet e fundit në grupin F.

Collage Maker-02-Nov-2022-05.46-PM

Reali ka mundur Sëllktikun me rezultatin 5-1 duke marrë kështu vendin e parë.

Real e zhbllokoi shumë shpejt sfidën në minutën e 6’ me një penallti të realizuar nga Modric. Më pas në minutën e 21’ Rodrigo realizoi penalltinë e dytë për madrilenët. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-0. Marko Asensio gjeti fundin e rrjetës në minutën e 51’ ndërsa pas cdo 10 minutash, u shënuan edhe golat e tjerë nga Vinicius në të 61’ dhe Valverde në të 71’. Në minutën e 84’ erdhi edhe goli i nderit për Sëlltik.

Nga ana tjetër edhe Lajpcig ka siguaruar kualifikimin për në fazën tjetër duke mposhtur Shakhtarin 4-0.

Shakhtar do të duhet të tregojë aftësitë në Europa Ligë ndërsa Sëlltik e mbyll garën në vendin e katërt.