CHAMPIONS Grupi A/ Mbyllet pa gola në Mynih, betejë e hapur për vendin e dytë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2023 | 22:57

CHAMPIONS Grupi A/ Mbyllet pa gola në Mynih, betejë e hapur për vendin e dytë

Bajerni i Mynihut e kishte siguruar me kohë kualifikimin në raundin e dytë të Championsit, kështu që ndaj Kopenhagenit nuk e kishte me nxitim. Dy ndeshjet e fundit në Grupin A në Ligën e Kampioneve do të jenë shumë decizive, për vetën faktin se beteja për të siguruar vendin e dytë në renditje dhe kualifikimin mbetet i hapur.

bajerrrn

Mançester Junajtid bëri “harakiri” në Stamboll duke shpërdoruar avantazhin e dyfishtë dhe tani fati i tyre varet edhe nga bavarezët që janë kualifikuar me kohë dhe blinduar vendin e parë. Ndërsa Gallatasaraj e ka vetë në dorë, pasi në rast se mposht Kopenhagen, vendi i dytë në grup do të jetë i tyre.

BAJERN MYNIH- KOPENHAGEN 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

bajern kopenhagen

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"