Çështja e trajnerit te Milani/ Pritet firma e Fonsekës, “Djalli” interes edhe për Hënes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 23, 2024 | 21:02

Çështja e trajnerit te Milani/ Pritet firma e Fonsekës, “Djalli” interes edhe për Hënes

Sipas asaj që raporton “SportMediaset”, kandidatura e Paulo Fonekës për pankinën e Milanit po përparon gjithnjë e më shumë dhe ai është gati t’i thotë po kuqezinjve.

Paulo Fonseka

Dje portugezi ka pasur një takim, tashmë të planifikuar, me Marsejën, gjatë të cilit do të refuzojë ofertën e skuadrës franceze që nuk u kualifikua në Champions. Ish-tekniku i Romës dëshiron “Djallin” dhe Ligën e Kampionëve ndërkohë që profili i tij vlerësohet për shkak të kostos së ulët, profilit ndërkombëtare dhe përvojës në Serinë A. Duke lënë mënjanë rrugën De Zerbi pas disa kontakteve eksploruese, plani B në rast se Foneksa do të binte si opsione, është Mark van Bommel. E

MRI I RI – Dje në mëngjes ka pasur një takim në “Casa Milan” mes drejtuesve të Shtutgartit dhe atyre kuqezi ku janë diskutuar disa lojtarë. Nuk ka ende konfirmime për këtë çështje, por me sa thuhet, Xhefri Monkada ka bërë disa batuta në lidhje me Sebastian Hënes, trajnerin e skuadrës gjermane.

0_GettyImages-2153591856

42-vjeçari disa javë më parë rinovoi kontratën deri në vitin 2027, por në marrëveshje ka edhe një klauzolë lirim. Siç thuhet, Monkada e vlerëson punën e gjermanit, i cili përfundoi i dyti në Bundesligë me Shtutgartin, por për momentin nuk ka asnjë tregues se ai do të jetë trajneri i ardhshëm i Milanit. Por klauzola është aty.

PANORAMSPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"