Brazili pësoi humbjen e tretë radhazi, trajneri Diniz nën akuzë: Më keq se Dunga!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 23, 2023 | 23:41

Brazili pësoi humbjen e tretë radhazi, trajneri Diniz nën akuzë: Më keq se Dunga!

Brazili ka pësuar një tjetër humbje, të tretën radhazi në kualifikueset e Kupës së Botës 2026. Në të gdhirë të së mërkurës, “Seleçao” është mundur nga Argjentina në “Maracana”, 0-1, dhe kjo ka shkaktuar mjaft zemëratë mes tifozëve. Të gjithë janë nën akuzë, me në krye trajnerin në detyrë, Fernando Diniz.

diniz-desabafa-apos-derrota-do-brasil-para-argentina-foi-um_widelg

Tifozët nuk ia kanë falur humbjen ndaj Argjentinës dhe kanë kërkuar menjëherë zëvendësimin e tij. “Diniz është qartësisht trajneri më i keq në historinë e Brazilit.

Është më i keq se Mano Menezes dhe Dunga”, ka qenë një koment, i pasuar nga një tjetër: “Nëse Diniz vazhdon, Kupën e Botës do e shohim në TV”. “Trajner pa ide, vetëm pasime së koti”, shkruan një tjetër.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"