Botërori i Klubeve/ Shumë dilema për Ançelotin, ja si mund të rreshtohen lojtarët e Al-Ahlit dhe Real Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 8, 2023 | 13:30

Botërori i Klubeve/ Shumë dilema për Ançelotin, ja si mund të rreshtohen lojtarët e Al-Ahlit dhe Real Madridit

Reali i Madridit do të përballet sonte në mbrëmje me Al-Ahlin në gjysmëfinalen e dytë në Botërorin e Klubeve. Skuadra e Ançelotit vjen në këtë takim jo në gjendjen e saj optimale. 5

Rezultatet e fundit jo fort bindëse dhe veçanërisht dëmtimet e shumta kanë vënë në mëdyshje teknikun italian. Ai do të bëjë pas 6 lojtarë të dëmtuar: Benzema, Kurtua, Militao, Lukas Vaskez, Ferland Mendi dhe Eden Hazard janë jashtë.

Kjo situatë ka krijuar jo pak dilema në mendjen e italianit në lidhje me formacionin që do të hedhë sonte në mbrëmje në fushë. Mungesat pritet ta kushtëzojnë jo vetëm në zgjedhje, por edhe në rreshtimin në fushë. Ançeloti nuk e ka vendosur nëse kundër egjiptianëve do të luajë me 4-3-3 standard të tij, apo do të kalojë në një 4-2-3-1.

FORMA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"