BASKETBOLL/ Besëlidhja shkruan historinë, shpallet kampione e Shqipërisë pa asnjë humbje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2024 | 21:25

BASKETBOLL/ Besëlidhja shkruan historinë, shpallet kampione e Shqipërisë pa asnjë humbje

Besëlidhja është shpallur kampione e Shqipërisë në basketbolli për meshkuj për edicionin 2023-2024.

40fca188-1c78-428a-99cc-a38cb1035a05

Lezhjanët e Afrim Bilalit kanë mbyllur një sezon perfekt, si të pamposhtur me 27 fitore në po kaq ndeshje të zhvilluara. Skuadra veriore i mbylli llogaritë në finalet “play off” ndaj Teutës me rezultatin 4-0, teksa mbrëmjen e sotme triumfoi në finalen e katërt në Durrës me rezultatin e thellë 67-105 (16-27, 20-27, 18-30, 13-21).

Një sukses i merituar që shpërblen të gjithë punën dhe investimin e klubit, me Besëlidhjen që ngjitet në majën e sportit të koshit në Shqipëri. Ky ishte titulli i parë kampion në histori për Besëlidhjen.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"