Ballkani përgatitet për debutimin historik në Europë, njihuni me kundërshtarët e skuadrës së Ilir Dajës në grupet e Ligës së Konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 26, 2022 | 15:20

Ballkani përgatitet për debutimin historik në Europë, njihuni me kundërshtarët e skuadrës së Ilir Dajës në grupet e Ligës së Konferencës

Ballkani është njohur me kundërshtarët e fazës në grupe të Ligës së Konferencës, me skuadrën e Ilir Dajës që do të bëjë debutimin e saj në Europë.

ballkani

Goglat parashikuan si kundërshtarët e kampionëve të Kosovës tre skuadra që janë Çekët e Slavias së Pragës, Rumunët e Kluj dhe turqit e Sivasporit.

Slavia e Pragës shikohet si kundërshtari më i vështirë në këtë grup për Ballkanin për shkak të historisë në kompeticionet europiane, me skuadrën e Ilir Dajës që do të luajë shanset e saj për të arritur maksimumin në këtë debutim europian.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"