Aventura e dytë në krye të Tiranës, njihuni me statistikat e Julian Ahmatajt

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2024 | 15:07

Aventura e dytë në krye të Tiranës, njihuni me statistikat e Julian Ahmatajt

Aventura numër 2 e Julian Ahmatajt është shumë më e mirë se aventura e parë e tij si bardheblu.

ahmataj

Në këtë herë të dytë, Ahmataj ka arritur të jetë në stol për 19 takime. Një në Kupën e Shqipërisë dhe 18 në kampionat. Veç fitores në Kupë ndaj Korabit, Tirana e Ahmataj grumbulluan 24 pikë në 18 ndeshje dhe golaverazh 32-27.

Një mesatare prej 1.33 pikësh për takim. Ahmataj ka marrë gjashtë fitore, gjashtë barazime dhe gjashtë humbje. Asnjë derbi me Partizanin të fituar nga tre të luajtur. Paraardhësi i tij kishte grumbulluar 10 pikë në gjashtë takime dhe u shkarkua.

Në aventurën e parë, Ahmataj me Tirana qëndroi në pesë takime, grumbulluar pesë pikë dhe me 1 fitore, dy humbje e dy barazime.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"