Atleti shqiptar shkruan historinë, kualifikohet në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 1, 2024 | 14:10

Atleti shqiptar shkruan historinë, kualifikohet në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror

Franko Burraj ka shkruar historinë duke u bërë i pari atlet shqiptar mashkull që kualifikohet në gjysmëfinalet e një kampionati botëror.

franko burraj

25-vjeçari po merr pjesë në Botërorin që po zhvillohet në Glasgou të Skocisë dhe arriti të kualifikohet për në gjysmëfinalet e 400-metrave me kohën 46.86 sekondat, 3 të qindat më pak se rekordi kombëtar që mbahet nga vetë ai.

Gara e gjysmëfinales do të zhvillohet po sot, në orën 22:10, me Burrajn që do të synojë finalen.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"