Askush si ai në Serinë A, Teo Hernandez është mbrojtësi i vetëm që ka…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2023 | 23:02

Askush si ai në Serinë A, Teo Hernandez është mbrojtësi i vetëm që ka…

Teo Hernandez i dhuroi 3 pikë të arta Milanit në duelin ndaj Fiorentinës, teksa shënoi golin e vetëm në minutën e 45+2 të sfidës. Francezi u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke rikthyer te triumfi kuqezinjtë. 

Teo

Me golin e sotëm, Teo u bë mbrojtësi i vetëm që ka shënuar të paktën dy gola në secili nga 5 sezonet e fundit në Serinë A dhe i dyti në 5 Ligat më të mira Europiane në këtë periudhë, pas Hakimit.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"