Anglia me goleador të ri/ Herri Kejn i lë “targën” Runit dhe futet në historinë e “3 Luanëve”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 21:49

Anglia me goleador të ri/ Herri Kejn i lë “targën” Runit dhe futet në historinë e “3 Luanëve”

Herri Kejn është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtares së Anglisë, pasi që shënoi sonte golin e 54-të për vendin e tij, duke dyfishuar epërsinë ndaj Italisë, nga pika e bardhë e penalltisë.

KEJN RUNI

Kejn mbrëmjen e sotme kaloi legjendën Uejn Runi,  me të cilin deri më tani ishin baras me gola. Golin e parë për Anglinë e shënoi Deklan Rajs.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"