Anglezi i Milanit, Tomori: Të lumtur për fitoren, Kamardën e ndihmojmë të gjithë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2023 | 23:08

Anglezi i Milanit, Tomori: Të lumtur për fitoren, Kamardën e ndihmojmë të gjithë

Ajo ndaj Fiorentinës nuk ishte ndeshja e tij më e mirë te Milani megjithatë Fikajo Tomori nuk është nga ata që u shmanget përgjegjësive. Në përfundim të suksesit të “San Siro”-s, duke folur për mediat e pranishme, anglezi ka deklaruar:

TOMORI

“Duhej të fitonim dhe ia dolëm. Nuk ishte e lehtë sepse përballë kishim një skuadër cilësore, por në fund menduam vetëm për veten. Mund të kisha bërë më mirë, megjithatë nga gabimet përpiqem të mësoj, siç bën e gjithë skuadra, e cila ka edhe rekordin për pasimet e suksesshme në Serinë A”.

Nga ana e mbrojtësit edhe një koment për debutuesin më të ri në historinë e Serisë A. Lidhur me debutimin e Françesko Kamardës, Tomori shpjegoi: “Ajo që e kam parë të bëjë është çmendur. Kamarda është vetëm 15 vjeç. Në moshën 15-vjeçare nuk isha i tillë. Duket që ka talent dhe lëviz mirë në zonë. Ne si grup sigurisht që do ta ndihmojmë sa të mundemi. Jam i lumtur për të, por gjëja më e rëndësishme ishte fitorja.”

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"