Albion Marku, një opsion për merkaton e Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 18, 2024 | 14:10

Albion Marku, një opsion për merkaton e Tiranës

Albion Marku është i larguari i parë nga radhët e skuadrës sëDinamos. 24-vjeçari mbyll kështu aventurën te blutë, ku në këtësezon arriti të luante në 34 ndeshje, ku ka shënuar 1 gol dheka dhënë 5 asiste. Gjithsesi, lojtari mund të jetë pjesë e Tiranës.

albion marku

Një skuadër që e ka dashur gjithmonë. Futbollisti kamenaxher një mik të drejtuesve të Tiranës dhe nuk përjashtohet mundësia që ai të jetë me bardheblutë në Europë, pse joedhe në sezonin e ri futbollistik. Për më tepër që Tirana ka njëmungesë të madhe në krahun e djathtë.

Marku më herët kaqenë pjesë e “Laçit” dhe “Partizanit” në Superiore, ndërsa njësezon ishte i huazuar nga “Dinamo” tek skuadra e “Teutës” sëDurrësit. Afrimi i Markut do të ishte një goditje e madhe përskuadrën bardheblu në këtë merkato vere.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"