12 humbje në 12 ndeshje dhe golavarazh –35/ Precedentë të frikshëm, Shqipëria e Silvinjos do të kërkojë të thyejë… tabu 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 20:42

12 humbje në 12 ndeshje dhe golavarazh –35/ Precedentë të frikshëm, Shqipëria e Silvinjos do të kërkojë të thyejë… tabu 

Short më të vështirë nuk mund të peshkohej në Hamburg. Precedentët historikë, në fakt, vetëm sa e qartësojnë më mirë malin që ndodhet përpara kuqezinjve, pa harruar t’i shtojmë faktin se luajmë kundër italianëve 4 herë kampionëve të botës e dy herë kampionëve të Europës, spanjollëve një herë kampionë bote tre herë Europe dhe kroatëve nënkampion bote. 

HIMNI SHQIPERIA

Në total në përballjet me Spanjën dhe Italinë, Shqipëria ka regjistruar 12 humbje në po ka ndeshjes, si dhe një golavarazh –35. Ndërkohë që me Kroacinë nuk kemi asnjë precedent.  Tashmë kuqezinjve nuk iu mbetet gjë tjetër veç se të kërkojnë të thyejnë një tabu.  

KUNDËR SPANJËS SHIFRA KATASTROFIKE  

 1

VETËM NJË GOL I SHËNUAR KUNDËR ITALIANËVE 

2

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"