E konfirmojnë mediat italiane, mbrojtësi shqiptar pritet të zëvendësojë Astorin te Fiorentina

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Mars 16, 2018 | 22:43

E konfirmojnë mediat italiane, mbrojtësi shqiptar pritet të zëvendësojë Astorin te Fiorentina

Pas vdekjes së papritur të kapitenit të tyre, Davide Astori, drejtuesit e Fiorentinës janë duke menduar futbollistin e ri, i cili do të zëvendësonte italianin në mbrojtjen e skuadrës nga Firenca.

astori.fiorentina.2017.18.passaggio.690x400

Mediat italiane raportojnë, se mes kandidaturave që po shqyrtohen nga drejtuesit e klubit, është edhe emri i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Frederik Veseli. 25-vjeçari luan aktualisht me skuadrën e Empolit në Serinë B dhe këtë sezon është shndërruar në një titullar të padiskutueshëm te skuadra që kryeson ligën e dytë italiane.

veseli imobile

Veseli po shkëlqen si qendërmbrojtës, edhe pse ka filluar karrierën duke luajtur në krahët e prapavijës. Në një rol të tillë ai aktivizohet edhe me përfaqësuesen shqiptare, ndaj ai shikohët si zëvendësuesi ideal i ish-kapitenit Davide Astori.

veseli


www.minuta90.com