Ndahet nga jeta kreu i PKSH-së, Hysni Milloshi

| 9:43
SHPËRNDAJE
 

Hysni Milloshi

Është ndarë nga jeta në moshën 71- vjeçare kryetari i Partisë Komuniste Shqiptare Hysni Milloshi. Milloshi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në ambjentet e Senatoriumit këtu në kryeqytet.

Mësohet se Milloshi vuante nga sëmundja e Fibrozës Polmonare.

Hysni Milloshi ka qenë mjaft aktiv vitet e fundit, edhe në jetën politike, ku në zgjedhjet e fundit vendore ai kandidoi për kryetarë Bashkinë në Tiranë, përballë kandidatit të PD-së, Lulzim Basha, dhe kreut të Partisë Socialiste Edi Rama. Së fundi, Hysni Milloshi ka botuar dhe një libër dedikuar ish diktatorit, Enver Hoxha.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

9 KOMENTET

Comments are closed.