Hap dyert pas 5 vitesh mbyllje Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit/ Margariti përqafon paraardhësen Kumbaro (FOTO)

Sep 16, 2021 | 17:33
SHPËRNDAJE

Pas 5 vitesh mbylljeje, hapi mbrëmë dyert Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit. Ishte një mbrëmje Gala, protokollare, ku të ftuar ishin trupa diplomatike, politikanë, artistë dhe njerëz të medias.

Teatri Operes dhe Baletit

Nuk i mungoi mondaniteti kësaj mbrëmjeje, çka u duk dhe në veshjet e të ftuarve. Si gjithnjë ka spikatur Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ku thjeshtësia dhe sharmi rrinë si jo më mirë. Ministrja u paraqit me një kostum të zi, thjesht dhe bukur edhe pse e kemi parë të guxojë me veshjen, duke ofruar një imazh tjetër të gruas në politikë.

E pamë ministren të takonte të gjithë të ftuarit, ish-ministra e artistë. E shohim të takojë plot dashuri ish- ministren e Financave Anila Denaj, të diskutojë me artisten Suzana Frashëri e maestro Zhani Cikon, por edhe me arkitektë e stafin që punuan për rikonstruksionin dhe ceremoninë.

Një përqafim edhe për paraardhësen Mirela Kumbaro, të cilën e falenderoi veçanërisht, si një nga njerëzit që guxuan të nisnin rikonstruksionin e TKOB, për t’ia lënë stafetën Margaritit, 3 vjet më parë.

Ndërsa prej ditës së sotme teatri është i hapur për publikun dhe hyrja është me bileta.

Teatri Operes dhe Baletit

Teatri Operes dhe Baletit

Teatri Operes dhe Baletit

Teatri Operes dhe Baletit

Teatri Operes dhe Baletit

Teatri Operes dhe Baletit

Teatri Operes dhe Baletit

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/