“Gore çfarë ke?”- Degradon në ofendime sherri mes Erion Braçes dhe Gaz Bardhit! Deputet i PS-së: Mbylle gojën k*rvë!

Jul 4, 2024 | 10:48
SHPËRNDAJE

Ka degaruar në ofendime banale sherri mes deputetit të PD-së, Gazment Bardhi dhe ligjvënësit të PS-së, Erion Braçe.

Kreu i Grupit të PD-së, Gaz Bardhi kërkoi interpelancë me kryeministrin Edi Rama për ta marrë në pyetje në lidhje me emërimin e ish-agjentit rumun Florian Coldea, si këshilltar i kreut të qeverisë.

Por, teksa Bardhi fliste në foltoren e Kuvendit dhe iu drejtua kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe deputetit Pandeli Majku duke i pyetur se “për çfarë e ka këshilluar ky kryeministrin?”, ka ndërhyrë Erion Braçe, i cili iu drejtua duke i thënë “na plasi tr*pi çfarë thua ti”.

Ndërsa kreu i Grupit të PD-së e quajti “gore”. “Mbylle gojën k*rvë, o qelbësirë”, iu kthye Braçe.

Pjesë nga sherri:

Gaz Bardhi: Kryeministri ka emëruar këshilltar një agjent të shërbimeve sekrete rumune dhe që këtu ka një shkelje sepse cenohet rëndë siguria publike dhe së dyti rezulton se përveçse i përfshirë në veprimtari korruptive në shtetin e tij është i lidhur me një linjë të trafikut ndërkombëtar të drogës që lidh Meksikën me Shqipërinë dhe Shqipërinë me Rumaninë.

Nuk kam kërkuar interpelancë për ta pyetur nëse ka marrë pjesë në një nga këto festat me kokainë e me pjesë të tjera të kënaqësisë që i njeh vetëm Edi Rama, nëse ky ka marrë pjesë apo jo në këto festa.

Kjo është pjesë private të bëjë çtë dojë. Kemi të drejtë ti kërkojmë llogari Kryeministrit si është njohur me këtë element.

Për çfarë e ka këshilluar ky kryeministrin? Për çfarë e kanë paguar shqiptarët këtë person ? Si të lejojë linjat e trafikut të drogës? Si nuk qenka veprimtari e kryeministrit emërimi i një këshilltari të tij? E dini ju, e ka marrë për ti bërë masazh, për t’i bërë kritika për pikturat.

Nëse dini diçka më shumë se ne se çfarë shërbimesh i ka ofruar Ramës, na e thoni zonjë? Nëse janë arsye private tërhiqemi nga interpelanca, nëse i ka zgjedhur cilësinë e kokainës tërhiqemi nga interpelanca.

Si boll?

A e di ti Pandi për çfarë e ka këshilluar? Si të lejojë trafikun e drogës? Përgjigjuni! Keni guximin dhe thoni mos i thuaj

Erion Braçe ndërhyn nga vendi: Na plasi tr*pi çfarë thua ti

Gaz Bardhi: Çfarë ke ti mo? Gore çfarë ke? Gore çfarë ke?

Erion Braçe: Mbylle gojën k*urvë m*ti! Mbylle gojën k*urvë

Gaz Bardhi: Gore, cca ke?

Erion Braçe: Pusho, o k*rvë, o qelbësire.

Lindita Nikolla: Z. Bardhi të tërheq vëmendjen për ofendimin që sapo bëre

Gaz Bardhi: Mbyll gojën ti, mos guxo të më ndërhysh mua kur jam duke folur

Braçe flet nga vendi, por nuk dëgjohet

Gaz Bardhi: Mbaj vendin tënd aty, mos ndërhy. Mos fol fare, zëdhënës i krimit të organizuar dhe korrupsionit, ndërhyr ti. Ti vrave njerëz, ti vrave një njeri në derën e SPAK, ti vrare dje një qytetar ti dhe qeveria jote që nuk ndërhyni për kreditët e këqija të qyetarëve i keni lënë rrugëve.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura