EKSKLUZIVE/ Vendim drastik i FSHF-së, përjashton arbitrin e Superiores

Apr 10, 2019 | 8:29
SHPËRNDAJE

FSHF merr vendim drastik për gjyqtarin e Kolegjiumit të Tiranës, Olsi Sokoli. “Panorama Sport” mëson nga burime të sigurta në institucionin e futbollit se kanë qenë vetë drejtuesit e FSHF-së ata që prej pak ditësh kanë urdhëruar sektorin e arbitrimit për të përjashtuar Sokolin nga çdo aktivitet.

ilir daja olsi sokoli

Që prej ndeshjes së 17 marsit në Fushë-Krujë mes Kastriotit dhe Tiranës, arbitri 31-vjeçar nuk është parë të gjykojë në asnjë nga kampionatet e futbollit në Shqipëri. Sokoli u bë protagonist në sfidën e tij të fundit me dhënien e një penalltie të paqenë në favor të Kastriotit, e cila ndikoi direkt në rezultatin përfundimtar të takimit.

SHKRIMIN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura